4. Kapitola - Narozeniny

16. srpna 2007 v 13:18 | Gigi |  Marauders Forever
Tak protože se mi Gigi zatím neozvala a já vás nechci nechat čekat, tak přidám její kapitolku už teď a doufám, že se nebude zlobit. :) Mě se kapča moc líbí. A to doopravdy moc. :) Tak doufám, že se bude líbit i vám. No jo, Gigi holt umí... :D
Zatím, Vaše Miracle

"Tohle je Amelie, ona je..." Harry nedokončil. Remus pozoroval Miu, jako by mu někoho připomínala.
"Naire?" zašeptal.
"Má matka." zachraptěla Mia.
"Takže..." nedokončil znovu Harry.
"To není možné." povzdechl si Remus.
"Proč? Proč až teď? Tonks..." chvíli zíral na Miu. Ta se maličko pohnula směrem k němu.
"Tati..." to jediné slůvko rozhodlo. Remus se k ní vrhl a chytil ji do náruče.
"Hele, my se za chvilku vrátíme, jo?" informoval Remuse Matt.
"A pak se bude vysvětlovat." a s těmi slovy se zbylí tři přesunuli do menší zahrádky. Byla dost zarostlá, ale nebyl problém najít v ní lavičku. Pomalu se k ní došourali a přitom si vykládali o svých dojmech.
"Já myslela, že se rozbrečím." přiznala Hermiona.
"Vůbec jsem nemusel nic říkat. Jak ji poznal, to bylo..." začal Harry.
"...neuvěřitelný." dokončil Matt.
"Jenže, jak to bude dál? Ne s nima," mávl Ron rukou k domu, "ale s náma. Po škole. Kam chceš jít, Matte?" zajímalo ho.
"Nevim... Teda, dřív jsem myslel na nějakýho ministerskýho úředníka, ale teď když je možný, že Voldemort ovládne ministerstvo, tak jsem si to rozmyslel. Možná, že by mě bavil lékouzelník, nebo třeba bystrozor..." zamyslel se. "A vy?"
"Já chci být zaklínač, jako Bill." prohlásil hrdě Ron.
"Asi lékouzelnice." špitla Hermiona.
"Bystrozor, pokud prolezu v lektvarech. Což je sice o dost větší šance než se Snapem, ale i kdybych mohl dostat princovu učebnici pro sedmý ročník, tak ji zahodím. Jako že tenhle rok je to s lektvarama děsný." vysvětlil nechápajícímu Mattovi. "Minulej rok jsem používal bývalou Snapeovu učebnici, ale nevěděl sem o tom, že je netopýrova, takže sem si ji zamiloval. Byli tam zjednodušený recepty a různá kouzla navíc..." ztichl, přemýšlel nad minulým rokem.
"Harry..." začala Hermiona mírně pisklavě. "Myslíš - ty a - no prostě, nemyslíš si, že tohle je důkaz, jaký vliv na tebe má zmijozelská kolej? Teda to, jak na tebe převedl Voldemort část své moci..."
"Ne, to teda ne!" zvýšil hlas Harry. "Jak... Proč mě s těma hadama srovnáváš?" zuřil, z konce hůlky mu vylétaly jiskry. Pak se ale párkrát nadechl a zvedl se z lavičky. Přešel k ochranné bariéře, která chránila hlavní štáb Fénixova Řádu. Rozrušení z jeho mysli vyprchalo, když si vzpomněl na to, že Snape ví, kde je Grimmauldovo náměstí 12. Zatnul ruku v pěst, snažil se myslet. Najednou mu došlo, že v řádu je spousta lidí, kteří jsou chytřejší než on, určitě si s tím poradili. Najednou mu ruka vylétla k čelu, jizva ho začala děsivě pálit. Po chvíli přestala, ale Harry pocítil neskutečné potěšení a radost. Namířil hůlkou na pár spadaných listů na zemi, zamumlal formulku a koulička stvořená z listů nacpaných na sebe se posunula nenápadně k debatující trojici na lavičce.
"Wingardium leviosa." zamumlal znovu Harry. Poslal kuličku na Rona. Ozvalo se hlasité:
"Sakra, kterej dement!?!" a Ron vyskočil a divoce se rozhlížel po okolí. "Tak to ti nedaruju, zrádče." zasyčel ublíženě. Utvořil stejnou kuličku a poslal ji na Harryho. Ten se ji ladně vyhnul a poslal další kuličku na vykuleného Matta a vzápětí na mračící se Hermionu.
"Chytej!" Pak na něho mířili tři tvrdé koule z listí. Dvěma prvním se vyhnul, ale tou třetí to schytal rovnou do kolena. Spadl na něj a už před ním stál chechtající se Matt.
"Vzdáváš se?" a namířil na něj hůlkou.
"Své srdce odevzdávám do tvých rukou." vyplázl na něj Harry jazyk a vytáhl hůlku. Rychle zakouzlil Protego na Levicorpus a vstal.
"Avis!" rozhodl se využít Hermionina nápadu s ptáčky. Ti okamžitě zaútočili na Matta a chudáka obrali o hůlku. Jeden ptáček ji přilétl odevzdat svému pánovi. Ten hůlku ohromeně převzal, ale pak se s vítězným úšklebkem přiblížil k klejícímu Mattovi. Nevědomky si prohrábl rukou vlasy a spokojeně prohlásil: "Tak co, vzdáváš se, šikulko?" a když Matt naštvaně přikývl, odvolal ptáčky.
"To bylo dobrý." zamyslel se. "Šikovný... A i trochu nebezpečný." a nehezky se zašklebil na hůlku. Mrkl na Rona a usmál se na Hermionu.
"Tak co, myslíte, že rodinná sešlost se může přerušit?"
"Určitě." přikývl ďábelsky Matt. Asi už na porážku zapomněl. "Ale jak?"


Remus si připadal velmi, velmi zmatený. Netrvalo ale dlouho a už pochopil základní fakta. Celou tu dobu seděli na gauči blízko sebe, ale od prvního objetí se ani nedotkli. Brzo přešel hovor na Remuse a Tonks.
"Chceme se vzít." přiznal s úsměvem vlkodlak. "Sice jsem byl nejdřív proti tomu, ale vím, že by to s Nym nemělo cenu... Časem by si stejně prosadila svou."
"Gratuluju." ozvalo se ode dveří. Stáli tam čtyři nyní již dospělí mladí lidé a vesele se dívali na otce s dcerou. Dva chlapci náhle zvedli hůlku a se zavřenýma očima začali recitovat nějaké dlouhé latinské zaklínadlo. Brzy se na stole před Remusem objevila spousta jídla. Když to dokončili, zářivě pohlédli na stůl plný dobrot a společně s třetím chlapcem a dívkou namířili na stěny a začali uklízet a zkrásňovat obývací pokoj. Nakonec Hermiona mávla hůlkou a před užaslého Remuse se snesla hromada dárků. Najednou si Harry připlácl rukou pusu.
"Já zapomněl!" a vyřítil se ven. Skoro ihned se vrátil a v ruce držel maličký fotoaparát.
"Digiťák." oznámil hrdě, a vyfotil je.
"Co.." začal vykulený Náměsíčník.
"Všechno nejlepší, Reme!" popřáli mu všichni najednou.
"No?" zeptal se ho Harry. "Tak jak se líběj narozky?" a naposledy mávl hůlkou. Máslový ležák se rozlil do sklenic (a taky na podlahu :D), sladkosti se naložili na šest talířků a všechno se přesunulo na kraj stolu.
"Máte hlad?" zeptal se Matt.
"Tak si ho hlaďte!" zařvali společně s Harrym a čtyři talířky letěli na své vlastníky. Najednou však Ron zakřičel:
"Příště si líp hlídejte, o čem, kdy a kde mluvíte!" a mávl také on a Hermiona hůlkou. Zbylé dva talířky doletěli na dva chlapce.
"Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá..." spokojeně se usmála Hermiona.
"Pulírexo!" smilovala se nad nima. Vyčistila je možná až moc, protože po tom, co se rozplynul bílý prášek, nezbytný k tomuto kouzlo, tak se objevili dva sněhuláci. Ovšem dva velmi RUDÍ sněhuláci. Jeden nadával, ale druhý nelenil a seslal na Hermionu stejné kouzlo.
"Vy pitomci!" zaječela.
"Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá." ozvalo se sborově. Mezitím se Remus (teď už dávno čistý) chechtal, až se za břicho popadal.
"Asi by jsme se měli dát do pořádku." Zamumlal jeden naštvaný sněhulák.
"Fyzicky možná, ale duševně už není co dávat do pořádku... V mozku nic nemáte." vysvětlila klidně Hermiona, ale kluci ji už asi neslyšeli. Kriticky se na sebe zadívali a vzájemně se očistili. Hermionu očistil Ron, Amelie Rona a Remus Miu.
"Chci jenom poznamenat, že to jídlo by se stejně nedalo jíst. Ale máslovej ležák jsme přivolali." zachechtali se spokojeně.
"Tak jo, oslava může začít!" zavolal Matt. Když se nic nedělo, tak zvedl ruku a zklamaně se otázal: "Co se děje?"
"No, je tu jeden problém, zlatíčko." napodobil Harry zdařile Molly Weasleyovou. "Zdvořilost je, se nejdřív představit."
"Jo, aha..." došlo mu konečně. "Matthew Black." podal vesele ruku Remusovi.
"Black?"
"No, tohle je druhé překvapení..." nadechl se Harry. "Tohle je syn Siriuse." Odkašlal si, jakoby chtěl ještě něco říct, ale pak se znenadání zapotácel a spadl na zem. Poslední, co si pamatoval, byly výkřiky... Propadal se do temnoty. Najednou mu přestalo hučet v uších a začala mu být zima.
"Chyba, Bello, chyba..." uslyšel najednou. "Jen obyčejné sledování jedné rodiny, a ty to zvrtáš?" sykl Temný Lord. "Crucio!"
Po minutě přestal. Bellatrix se odploužila do rohu místnosti, kde se začala léčit. Do kulaté místnosti se přemístil Severus Snape.
"Tak co?" nedokázal potlačit Lord Voldemort zvědavost.
"Pane, ti krvezrádci budou o Vánocích všichni pohromadě!" hlásil netrpělivě Snape.
"Dokonce i ti nejstarší synové!"
"To mě ovšem nezajímá." přimhouřil Voldemort oči. Ledabyle si pohrával s hůlkou. "Já potřebuji vědět, jak to, že Weasleyovi zbohatli?" a namířil hůlkou na Snapea.
"Ne, pane!" snažil se zachránit netopýr. "Pane, oni spolu mluvili o tom, že se chtějí přestěhovat! Do lepšího domu! Je na..." najednou se rozkašlal.
"Fideliovo zaklínadlo." zuřil tiše Lord. "Je to blízko centra?"
"Ne..." zachraptěl Snape.
Harry s hrůzou pozoroval vyslýchání, které k ničemu nevedlo. Voldemort určitě věděl, že Snape zná dům, který je pod tímto kouzlem, ale smrtijed brzy zkolaboval, takže se nic nedozvěděl. Harry najednou pocítil nějaký tlak v hlavě... Jeho podvědomí chtělo pryč. Něco mu našeptávalo, co má udělat...

A najednou byl zpátky. Ležel na posteli v pokoji s obrazem bývalého ředitele Bradavic - Phinease Nigelluse. Kolem něj seděli jeho kamarádi a Remus. Všichni se tvářili ustaraně a trochu vyděšeně.
"V pořádku?" zeptala se Mia.
"Voldemort nechává sledovat Weasleyovi... A snaží se ze Snapea dostat, kde je hlavní štáb." vysypal ze sebe rychle Harry. Pokusil se posadit, ale Matt ho zatlačil zpět.
"Hele, princezno, tohle nezkoušej."
"Mě-nic-není!" hekal Harry, jak se ho snažil přetlačit.
"No jo." povolil Matt.
Naštvaný Harry si sedl a převyprávěl svůj zážitek pěti společníkům. Jeho pohled se zastavil na Ronovi. Nakonec položil otázku.
"Proč vás sakra sleduje Snape?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Prongs Prongs | E-mail | Web | 17. srpna 2007 v 12:26 | Reagovat

super kapitolka...těším se na další...nevíš kdy zhruba bude??? skvělá povídka...

2 Miracle Miracle | E-mail | Web | 17. srpna 2007 v 15:06 | Reagovat

Další kapča bude, až jí napíšu. :D :D :D Ne, doufám že do neděle to zmáknu... :)

3 Prongs Prongs | E-mail | Web | 18. srpna 2007 v 14:59 | Reagovat

to já taky...:)

4 Miracle Miracle | E-mail | Web | 18. srpna 2007 v 17:21 | Reagovat

Hm, no tak sice jsem měla v plánu, tu kapču dneska napsat, ale asi nenapíšu, protože gigu vubec není na ICQ, a já doopravdy netuším, jak myslela ten konec... :D Proč sakra sledujou Weasleyovi? :D Nemám ponětí, ale jakmile ji seženu, dám se do psaní... nevím, jestli to ale bude do neděle. :(

5 gigi gigi | Web | 18. srpna 2007 v 21:50 | Reagovat

Baf! Dneska jsem se vrátila... z prázdnin u babiii... Takže Miracle, doufám, že se brzo ozveš:-)

6 gigi gigi | Web | 20. srpna 2007 v 12:46 | Reagovat

Čau lidi, právě sem k sobě přidala osmou kapitolku, takže se tam mrkněte!

7 Polgara Polgara | E-mail | Web | 22. srpna 2007 v 11:53 | Reagovat

Výborná kapitola, už se těším na další

8 Gigi Gigi | Web | 31. srpna 2007 v 17:32 | Reagovat

Miracle mi říkala (psala) že už ví, jak dál... Takže brzo (snad) bude další...

9 Prongs Prongs | E-mail | Web | 31. srpna 2007 v 19:55 | Reagovat

Hurááá!!!

10 Gigi Gigi | Web | 1. září 2007 v 17:04 | Reagovat

Heh, ale brzo neznamená ihned... já se ted nedostanu na icq, takze nevim, jak to jde...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama